آب انگور گیری

آب انگور گیری

دستگاه آب انگور گیری

انگورهایی که به منظور آبگیری جدا می شوند دارای درجه مرغوبیت بالا و قند فراوان هستند و بهترین نمونۀ آن انگورهای دیم فخری ، گزنه، عسگری، گاش انگور و… می باشد و وجود مواد مغذی چون آهن، کلسیم ، پروتئین، ویتامین C، آنتی اکسیدان ، ترکیبات فنولی و… آن را بسیارغنی و محبوب افراد ساخته است.

دستگاهی که بتواند انگور طبیعی و تازه را به آب انگور تبدیل نماید دستگاه آب انگور گیری اطلاق می گردد که این دستگاه هم یکی از انواع آبمیوه گیری است. در این حالت ممکن است آنچه شما دریافت می کنید شامل دو محصول متفاوت آب انگور بدون تفاله برای مصرف یا تهیۀ شیرۀ انگور و یا مخلوط با تفاله برای برای تهیه شراب ومشتقات آن باشد که به داخل مخزن هدایت می شوند ، فقط نکتۀ بسیار مهم وحائز اهمیت که باید مورد توجه قرار گیرد جداسازی کامل خوشه از دانه ها است به گونه ای که شما شاهد قرار گیری خوشه های جدا از حبه های انگور هستید وهیچ احتیاجی به جداسازی دستی ندارید و تمامی فعالیت ها به صورت خودکار توسط دستگاه انجام می شود.

انگورهای شسته شده وارد دستگاه دانه کن شده و از خوشه اصلی خود جدا می شوند سپس حبه های انگور بر روی نوار نقاله وبه سمت خرد کن هدایت شده وبا عبور از فیلتر آب از تفاله ها جدا می گردد وبرای هموژنیزه شدن و همگن سازی وارد مرحله هموژنایزر می گردند در این جا دیگر کار به پایان رسیده و محصول آمادۀ بسته بندی است، پاستوریزایسیون وجت پرینتر مراحلی است که به بالا بردن کیفیت نهایی کمک می کند و محصول آماده حضور موفق خود در بازار می نماید.

برای تهیه انواع آب میوه گیری صنعتی میتوانید با الوین بزرگترین تولید کننده آب میوه گیری صنعتی تماس بگیرید.

ویژگی های دستگاه آب انگور گیری

کاور رنگ الکترواستاتیک کوره ای دستگاه آب انگور گیری نیز یکی دیگر از ویژگی های خوب این دستگاه است، همچنین تک فاز بودن آن قابلیت کم نظیری است که امکان استفاده از آن را در هر فضایی امکان پذیر می کند ومحدودیت مکانی را برای خریدار خود ایجاد نخواهد کرد، دستگاه به کمک فناوری مالشی هم قادر است حبه های انگور را له کرده همراه آب به مخزن بریزد که برای موثر شدن این امر توری آن دارای دهانه های باز تر برای عبور پوست و گوشت انگور است و هم می تواند با مانع شدن از عبور تفاله ها آب انگور خالص را به شما تقدیم نماید.

دستگاه آب انگور گیری دارای دو نوع موتور دو اسب و سه اسب است، که مدل دو اسب آن قادر است ۷۰۰ تا یک تن آب انگور طبیعی را در طول مدت یک ساعت تولید نماید و نمونۀ دیگر آن که مدل سه اسب است، پر قدرت تر بوده و در یک ساعت حدود یک تن تا یک ونیم تن آب انگور را تهیه می کند.

آنچه در کنار کیفیت بالای دستگاه آب انگور گیری خود نمایی می کند تمام استیل بودن این دستگاه است، بدنه با ورق استیل دارای ضخامت ۵/۱ سانتی متر، ماردون (تیغ های گردان وسط که باعث جدا سازی حبه انگور از خوشۀ آن می شود) با جنس استیل دارای ضخامت ۱سانتی متر، شفت استیل، توری پات شدۀ استیل نگیر همگی از مزایای کم نظیر این دستگاه آب انگور گیری است.

مراحل کار دستگاه آب انگور گیری صنعتی

دستگاهی که بتواند انگور طبیعی و تازه را به آب انگور تبدیل نماید دستگاه آب انگور گیری اطلاق می گردد، در این حالت ممکن است آنچه شما دریافت می کنید شامل دو محصول متفاوت آب انگور بدون تفاله برای مصرف یا تهیۀ شیرۀ انگور و یا مخلوط با تفاله برای برای تهیه شراب ومشتقات آن باشد که به داخل مخزن هدایت می شوند ، فقط نکتۀ بسیار مهم وحائز اهمیت که باید مورد توجه قرار گیرد جداسازی کامل خوشه از دانه ها است به گونه ای که شما شاهد قرار گیری خوشه های جدا از حبه های انگور هستید وهیچ احتیاجی به جداسازی دستی ندارید و تمامی فعالیت ها به صورت خودکار توسط دستگاه انجام می شود.

انگورهای شسته شده وارد دستگاه دانه کن شده و از خوشه اصلی خود جدا می شوند سپس حبه های انگور بر روی نوار نقاله وبه سمت خرد کن هدایت شده وبا عبور از فیلتر آب از تفاله ها جدا می گردد وبرای هموژنیزه شدن و همگن سازی وارد مرحله هموژنایزر می گردند در این جا دیگر کار به پایان رسیده و محصول آمادۀ بسته بندی است، پاستوریزایسیون وجت پرینتر مراحلی است که به بالا بردن کیفیت نهایی کمک می کند و محصول آماده حضور موفق خود در بازار می نماید.

مشخصات دستگاه آب انگور گیری صنعتی

 • دستگاه آب انگورگیری تمام استیل با ظرفیت 300 الی 350 کیلو در ساعت.
 • دستگاه تمام استیل و تمام قطعات با دستگاه برش لیزر برش داده شده و به صورت کاملا مهندسی ساخته شده است.
 • ضخامت اجناس استفاده شده در دستگاه طبق استاندارد دستگاه های ساخت ترکیه می باشد که فی الواقع شاسی و بدنه دستگاه مقاوم و مستحکم می باشد. الکتروموتور دستگاه 3 است تک فاز 13 آمپر مصرف، الکتروموتور کم مصرف و قدرت بالا و دارای یک سال ضمانت خود موتور می باشد.
 • شاسی دستگاه ابعاد 85×50 در ارتفاع 100 سانتی متر که از قوطی 4×4 ورق 5/1 میل استیل 304 مارک دار می باشد.
 • بدنه ی دستگاه به گونه ای ساخته شده است که در هنگام نبود ظرف قادر است که 30 لیتر در خود ذخیره سازی کند. و دارای لوله ی تخلیه آب غوره سایز 6 و سر دنده و شیرخروجی می باشد.
 • گیربکس دستگاه VF110 پر قدرت می باشد که اولین سازنده می باشیم که از این گیربکس استفاده می کنیم که در عملکرد دستگاه بهتر و فشار کمتری به الکتروموتور دستگاه وارد می شود.
 • دستگاه به صورت پرسی می باشد و ماردون دستگاه از ورق 4 میل و یک تیکه کشیده شده است. فیلتر داخل بدنه دستگاه از پانچ 2×2 و ضخامت 2 میل می باشد که از جنس استیل 304 نگیر آلمانی می باشد و دلیل اینکه به جای استفاده از پانچ 3×3 از پانچ 2×2 استفاده شده است این است که در زمان استفاده از دستگاه و آب گیری غوره اصلاح و لای کمتری از فیلتر عبور می کند و آب انگورزلال تر می باشد. و قسمت جلویی غوره قطعه ای کارآمد نصب شده است که دستگاه های خارجی و بیش تر از این سیستم استفاده می کنند که باعث می شود در هنگام ریختن باردرون دستگاه بار هرز دور خود نمی چرخد و به داخل دستگاه کشیده می شود.
 • در قسمت بالای دستگاه سینی وجود دارد که قادر به 5 کیلو غوره در خود را دارد 4 چرخ دستگاه گردان می باشد که به راحتی حرکت و حمل و نقل دستگاه کمک می کند.
 • قسمت خروجی تفاله به گونه ای ساخته شده است که تفاله خارج شده خشک خشک می باشد که به ازای هر 10 کیلو غوره 5/8 الی 9 کیلو آب غوره آب گیری می کند.
 • انواع دستگاه های آبمیوه گیری شرکت الوین دارای گارانتی و خدمات پس از فروش نیز هستند.

 

قیمت و خرید دستگاه آب انگور گیری

شرکت الوین یکی از معتبر ترین و مورد اعتماد ترین شرکت های تولید و فروش انواع آبمیوه گیری است که تمامی محصولا را با بالا ترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ها به طور مستقیم و با حذف واسطه ها به دست مشتریان عزیز میرساند.

قیمت تمامی محصولات شرکت ما نسبت به قابلیت های دستگاه ها بسیار منصفانه و مناسب است و شما میتوانید وارد قسمت محصولات سایت ما شوید و انواع دستگاه های آبمیوه گیری خانگی و صنعتی را همراه با مشخصات و قیمت مشاهده کنید و در صورت تمایل به صورت اینترنتی خریداری کنید.درضمن اگر شما محصولات را به صورت اینترنتی خریداری کنید خدمات ارسال رایگان را هم در اختیار شما قرار میدهیم همچنین همانطور که گفتیم تمامی محصولات ما دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هم هستند تا نگران هیچ چیزی نباشید.

 

انگور و آب انگور

انگور میوه ای شیرین از خانواده ی انگور سانان است که در دو نوع هسته دار و بی هسته و به رنگ های سیاه، سبز، بنفش، یاقوتی قرمز و سفید و انگور ژاپنی در طبیعت یافت می شود.

آب انگور نوشیدنی است که با فشردن انگور تازه در مخلوط کن یا آبمیوه گیری تهیه می شود. بسته به نوع انگورهایی که از آن تهیه می شود، طعم آب انگور متفاوت است. با این حال، مشخصات طعم انگور معمولاً حفظ می شود. در حالی که آب تهیه شده با انگورهای غلیظ، به ویژه انگورهای تیره دارای طعمی قوی و غلیظ است، آن که با انگورهای معمولی تهیه می شود شیرین و ملایم است.

آب انگور یکی از سالم ترین و مغذی ترین نوشیدنی های ساخته شده توسط بشر است. این آب میوه خوشمزه دارای فواید بهداشتی از جمله پیشگیری از بیماری های قلبی، سرطان و بهبود بینایی، پوست سالم و غیره است. این نیز یکی از آب میوه های کم کالری است که بدون هیچ گونه افزودنی ساخته می شود و برای کسانی که در برنامه رژیم کاهش وزن قرار دارند مناسب است. این بخش از دنیای خواص خوردنی ها در نمناک به بررسی خواص آب انگور پرداخته است و جزئیات مهمی در این رابطه بازگو کرده است.

تنها چند روز دیگر تا شروع فصل تابستان باقی مانده و از همین رو، بهتر است خود را برای گرمای این فصل آماده کنید. مصرف نوشیدنی ها از جمله راه های معقولی به شمار می رود که می تواند به شما در این زمینه کمک کند. میوه ها همواره بهترین انتخاب محسوب می شوند چرا که نه تنها طعم خوشمزه ای دارند، بلکه دارای آب زیادی نیز هستند که این موضوع تهیه کردن نوشیدنی را ساده می کند. آب انگور از جمله این نوشیدنی های میوه ای است که طرفداران زیادی دارد. 

دستگاه-آب-انگور-گیری

 

خواص آب انگور

 • درمان طبیعی آفتاب سوختگی

میوه و دانه های انگور حاوی رزوراترول هستند که یک آنتی اکسیدان قوی بوده و می تواند برای درمان آفتاب سوختگی و قرمزی ناشی از آفتاب سوختگی فید باشد.

 • جوان سازی پوست صورت

آنتی اکسیدان های موجود در انگور پوست را از اثرات مضر رادیکال های آزاد محافظت کرده و باعث کاهش چین و چروک پوست صورت می شود، همچنین ویتامین C موجود در انگور به تشکیل کلاژن و حفظ الاستیسیته پوست کمک می کند.

 • نرم کننده و مرطوب کننده پوست  

عصاره دانه انگور غنی از ویتامین E بوده و به عنوان یک نرم کننده و مرطوب کننده طبیعی پوست استفاده می شود.

 • درمان لک صورت

پالپ و آب انگور به علت وجود پلی فنل ها برای درمان لک صورت مفید می باشد.

 • درمان جای جوش صورت

ویتامین C موجود در انگور برای درمان جای زخم و جای جوش صورت مفید می باشد.

 • درمان ریزش مو

اسید لینولئیک موجود در انگور و روغن هسته انگور فولیکول های مو را تقویت کرده و به درمان ریزش مو کمک می کند.

 • موهای خشک و آسیب دیده

انگو و آب انگور برای درمان شکنندگی موهای خشک و آسیب دیده مفید می باشد.

 • درمان شوره سر

انگور سیاه پر از ویتامین E و آنتی اکسیدان بوده و می تواند برای درمان شوره و خارش موی سر مفید باشد.

 • جنین و زنان باردار

اسید فولیک موجود در انگور برای بهبود رشد مغز جنین و سلامتی زنان باردار مفید است.

اسید فولیک و کلسیم در انگور برای تشکیل استخوان ها و رشد جنین و تقویت استخوان ها در دوران بارداری مفید می باشد.

زنان باردار اغلب در سه ماهه دوم بارداری کم خونی را تجربه می کنند، انگور قرمز مقادیر بالایی آهن دارد که می تواند برای درمان کم خونی استفاده شود.

مقادیر بالای فیبر موجود در انگور هضم غذا را بهبود می بخشد و برای درمان یبوست در دوران بارداری مفید است.

انگور سبز سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و برای پیشگیری و درمان بیماری ها در زنان باردار مفید است. است.

انگور یک میوه قلیایی است و به درمان مشکلات ادراری در زنان باردار کمک می کند.

انگور حاوی کلسیم و منیزیم بوده و برای کاهش تورم در زنان باردار مفید است.

 • نوزادان و کودکان

فیبر موجود در آب انگور برای درمان یبوست در نوزادان و کودکان مفید است.

آنتی اکسیدان های موجود در انگور بدن نوزادان و کودکان را از آسیب های رادیکال آزاد محافظت می کند.

انگور خطر ابتلای نوزاد و کودک را بیماری های تنفسی مانند سرفه، آسم و برونشیت کاهش می دهد.

انگور مقادیر زیادی آهن دارد و برای درمان کم خونی در نوزادان و کودکان مفید است.

 • سرماخوردگی

مقادیر بالای ویتامین C، ویتامین K و ویتامین A موجود در انگور باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی مفید می باشد.

 • معده، زخم معده و دستگاه گوارش

انگور گرمای معده را کاهش می دهد و برای درمان سو هاضمه، معده درد و زخم معده مفید می باشد، همچنین آب انگور برای سلامتی دستگاه گوارش مفید است.

 • دیابت و قند خون

نتایج یک مطالعه نشان داده که ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر موجود در میوه انگور خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را در بزرگسالان کاهش می دهد. انجمن دیابت آمریکا پیشنهاد کرده که افراد دیابتی انگور را به برنامه ی غذایی خود اضافه کنند.

 • کبد و کبد چرب

انگور قرمز یک دیورتیک قوی بوده و باعث پاکسازی و بهبود عملکرد کبد می شود. انگور سموم و سایر مواد زائد کبد را پاکسازی می کند و می تواند برای درمان کبد چرب مفید باشد.  

 

خواص-آب-انگور

 

 • لاغری و کاهش وزن

رزوراترول موجود در انگور توانایی سلول ها برای ذخیره چربی را کاهش داده و با افزایش چربی سوزی بدن به کاهش وزن و لاغری کمک می کند.

 • چاقی و افزایش وزن

اگر به دنبال راهی برای چاق شدن هستید بهتر است انگور را به عنوان صبحانه در برنامه ی غذایی خود بگنجانید، انگور مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی و انرژی دارد و می تواند باعث چاقی و افزایش وزن شود.

 • بدنسازی

انگور به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل کرده و باعث تقویت عضلات و درمان گرفتگی عضلات در بدنسازان و پس از تمرینات بدنسازی می شود.

 • فشار خون

انگور حاوی مقادیر بالایی پتاسیم است که باعث کاهش اثرات سدیم در افراد مبتلا به فشار خون بالا می شود، همچنین مقادیر بالای فیبر موجود در انگور برای درمان فشار خون بالا مفید می باشد.

 • کلسترول خون

مصرف منظم انگور به دلیل مقادیر بالای پلی فنول ها می تواند به تنظیم میزان کلسترول خون شما کمک کند و باعث کاهش کلسترول بد خون شود.

 • قلب

تحققیقات نشان داده که فلاونوئید های کورستین و رزوراترول موجود در انگور ممکن است خطر ابتلا به آترواسکلروز و بیماری های قلبی و عروقی را کاهش دهند.

 • سرطان

انگور حاوی مقادیر بالایی اآنتی اکسیدان است که دارای خواص ضد التهابی بوده و خطر ابتلا به انواع سرطان های لنف، کبد، معده، پستان، روده بزرگ، سرطان پوست و لوسمی را کاهش می دهد.  

 • یبوست

انگور حاوی مقادیر بالایی آب، سلولز و فیبر غذایی بوده و با بهبود حرکات روده به درمان یبوست کمک می کند.

 • میگرن

نوشیدن آب انگور ناشتا به علت مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها یکی از روش های مفید برای درمان سریع میگرن می باشد.

 • آسم

انگور دارای خواص آلرژی می باشد و می تواند به عنوان یک درمان برای آسم استفاده شود، علاوه بر این آب انگور رطوبت ریه را افزایش داده و حملات آسم را کاهش می دهد.

 • کم خونی

انگور و آب انگور حاوی مقدار قابل توجهی آهن بوده و برای درمان کم خونی و خستگی ناشی از آن مفید می باشد.

 • کلیه و سنگ کلیه

انگور آب زیادی دارد و به عنوان یک دیورتیک طبیعی عمل کرده و با سم زدایی از کلیه ها و دفع اسید اوریک بدن می تواند به درمان بیماری های کلیوی و سنگ کلیه کمک می کند.

 • پوکی استخوان

انگور سبز یا زرد دارای فلاوونوئیدی از خانواده تانن‌ها به نام کاتچین می‌باشد. کاتچین‌ از ابتلا به پوکی استخوان پیشگیری می‌کند؛ زیرا به علت خواص ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانی که دارد، از استرس اکسیداتیو و التهاب جلوگیری می‌نماید و روند تخریب بافت‌های استخوانی را به تاخیر می‌اندازد.

 

ممکن است مطالبی از جمله خواص آب گوجه و دستگاه  آب گوجه گیری ، خواص انار و دستگاه آب انار گیری و همچنین خواص آب کرفس و دستگاه آب کرفس گیری را دوست داشته باشید.

 

 

خواص شیره انگور

 • شیره انگور حاوی مقادیر بالایی ویتامین های A و B و C می باشد و برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است
 • ترکیب شیره انگور با سرکه برای درمان زردی و یرقات مفید می باشد
 • ترکیب شیره انگور و پودر زعفران برای درمان عصبانیت، استرس، اضطراب و افسردگی مفید می باشد
 • شیره انگور خواص ضد التهابی دارد و برای درمان روماتیسم و آرتروز مفید است

 

 

خواص برگ انگور یا برگ مو

 • برگ انگور حاوی اسید چرب امگا 3 و آنتی اکسیدان بوده و درمان بیماری التهابی مانند روماتیسم مفید است
 • برگ انگور دارای میزان گلیسمی پایین است و می تواند سطح قند خون در افراد دیابتی را کاهش دهد
 • برگ مو حاوی مقادیر بالایی فیبر بوده و برای بهبود هضم غذا و درمان یبوست مفید است
 • برگ مو غنی آهن است و می تواند برای پیشگیری و درمان کم خونی استفاده شود
 • برگ انگور یا برگ مو غنی از ویتامین C بوده و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود
 • آنتی اکسیدان موجود در برگ انگور برای پیشگیری و درمان سرطان و تومور مفید است
 • کلسیم موجود در برگ انگور باعث تقویت دندان ها می شود
 • برگ مو غنی از ویتامین E می باشد و برای حفظ سلامت پوست مفید است
 • برگ انگور دارای ویتامین A بوده و برای تقویت بینایی و سلامت چشم ها مفید است
 • ویتامین B6 موجود در برگ مو عملکرد شناختی مغز را بهبود می بخشد و از بیماری های آلزایمر و پارکینسون جلوگیری می کند
 • فولات موجود در برگ مو برای رشد مغز و سیستم عصبی جنین ضروری است.

 

 

عوارض مصرف زیاد انگور

 • رزوراترول موجود در انگور خواص ضد انعقادی خون دارد و ممکن است با دارو های وارفارین و کومادین تداخل دارویی داشته باشد
 • زیاده روی در مصرف انگور به دلیل مقادیر بالای پتاسیم برای کسانی که بیماری کلیوی دارند مضر می باشد، اگر کلیه ها نتوانند پتاسیم اضافی را از خون خارج کنند، ممکن است کشنده باشد
 • زیاده روی در مصرف انگور به دلیل مقادیر بالای کربوهیدرات می تواند باعث چاقی و افزایش وزن شود
 • مقادیر بالای فیبر موجود در انگور می تواند باعث اسهال در افراد شود

 

 

ارزش غذایی انگور

smiley کالری : 67
wink پروتئین : 0.6 گرم
wink کربوهیدرات : 17 گرم
laugh فیبر : 0.9 گرم
sad چربی : 0.4 گرم
frown قند : 16 گرم

 

 

طرز تهیه آب انگور

 

 1. ابتدا دانه های انگور را از شاخه جدا کنید.
 2. دانه ها را در یک آبکش بریزید و با آب ولرم خوب بشویید تا اگر مواد شیمیایی هم به انگورها باشد خوب شسته شود.
 3. دانه ها را در یک ظرف بریزید و له کنید.
 4. میتوانید از رنده ی مخصوص رشته کردن و له کردن برای شروع آبگیری از دانه ها نیز استفاده کنید. ( به جای رنده از دستگاه میکسر هم میتوانید استفاده کنید اما باید حواستان باشد که انگورها پوره نشوند. )
 5. حالا انگورهای له شده را بپزید.
 6. آنها را داخل قابلمه بگذارید و با شعله ی ملایم حدود ۱۰ دقیقه بپزد. ( اگر انگورها هنوز له نشدن با استفاده از یک قاشق آنها را له کنید.)
 7. و حالا انگورهای پخته شده را از فیلتر رد کنید!
 8. یک صافی روی لیوان یا تنگی که میخواهید آب انگور را در آن بریزید بگذارید و انگورها را درون آن بریزید و با قاشق فشار دهید تا آبشان کامل گرفته شود.
 9. به جای صافی از پارچه هم میتوانید استفاده کنید به صورتی که انگورها را داخل پارچه بریزید و خوب فشار دهید .( حتی اگر آسیاب هم داشته باشید خیلی بهتر است ).
 10. آب به دست آمده از انگور را در یخچال بگذارید تا خنک شود . اگر میخواهید خیلی زود استفاده کنید میتوانید همان موقع یخ انداخته و استفاده کنید.

 


ارسال نظر درباره این موضوع